FAQ

Przeczytaj

Pytania i odpowiedzi

System ciągłego monitorowania poziomu glukozy TouchCare CGM jest wskazany do stosowania u osób w wieku od 2 do 75 lat chorych na cukrzycę. System przeznaczony jest do stosowania przez jednego pacjenta.

Tak, nie ma przeciwskazań aby z systemu CGM TouchCare korzystały kobiety w ciąży.

System składa się z S9 CGM Sensora i S9 CGM Transmitera oraz aplikacji mobilnej EasySense. To wyrób medyczny, który umożliwia pomiar glukozy w płynie śródtkankowym w czasie rzeczywistym.

Rozgrzanie sensora zajmuje wyłącznie 30 minut. Po tym czasie system automatycznie podejmie pracę i będzie przesyłał dane do aplikacji EasySense.

Po wprowadzeniu kodu sensora system nie będzie wymagał kalibracji, ale umożliwia ją w przypadku, gdy użytkownik będzie chciał ją przeprowadzić.

Zlecenie na CGM TouchCare może wystawić: lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, diabetologii, medycyny rodzinnej, pediatrii, chorób wewnętrznych, endokrynologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, endokrynologii i specjalizację w dziedzinie pediatrii, geriatrii, kardiologii, perinatologii, położnictwa i ginekologii. Kontynuacja zlecenia przez pielęgniarkę lub położną.

S9 CGM Sensor kosztuje 75 zł, a S9 CGM Transmiter 180 zł.

System działa z aplikacją mobilną Medtrum EasySense pobraną na urządzenie mobilne odbiera przesyłane dane. Aplikacja wyświetla wszelkie informacje zbierane przez sensor, statystki oraz alerty. Umożliwia także kalibrację sensora, edycję wszystkich ustawień i rejestrowanie zdarzeń.

Wybierając umiejscowienie sensora należy kierować się następującymi aspektami:

Możliwość łatwego dostępu do sensora.

Miejsce o grubości tkanki tłuszczowej 0,5 cm, znajdujące się w odległości co najmniej:

  • 2,5 cm od poprzedniego miejsca wkłucia sensora,
  • 2,5 cm od pompy insulinowej lub wstrzyknięć insuliny,
  • 5 cm od pępka,

Unikaj miejsc uciskanych przez odzież, umięśnionych oraz wykonujących intensywny ruch.

Unikaj obszarów z nadmiernym owłosieniem, pokrytych tatuażami, bliznami lub podrażnionych.

Nie stosuj balsamu do ciała, kremu do opalania, pudru w miejscu aplikacji. Do oczyszczenia skóry używaj mydła antybakteryjnego nie zawierającego olejków.

Jeżeli wybierzesz miejsce wprowadzenia na ramieniu, przyłóż sensor pionowo.

Jeżeli wybierzesz miejsce wprowadzenia na brzuchu (pośladku w przypadku dzieci), przyłóż sensor poziomo.

Pacjenci mogą uzyskać pomoc na naszej infolinii (tel: 885 961 858) od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 lub skorzystać z filmów instruktażowych w strefie edukacyjnej.

Jeżeli transmiter jest prawidłowo zatrzaśnięty, sensor jest wodoodporny podczas kąpieli pod prysznicem, w wannie lub podczas pływania. Wodoodporność jest zapewniona na głębokości do 2,5 metra przez maksymalnie 60 minut. Należy jednak pamiętać, że gorąca woda może zmniejszyć żywotność sensora. Po kontakcie z wodą urządzenie należy przepłukać czystą wodą i osuszyć ręcznikiem.

Ostrzeżenie: Transmiter może nie być w stanie normalnie wysyłać informacji z sensora znajdującego się pod wodą. NIE należy wystawiać sensora i transmitera na działanie wody na głębokości większej niż 2,5 metra lub na dłużej niż 60 minut. Należy regularnie sprawdzać, czy transmiter i sensor są prawidłowo zamocowane.

Na System CGM może mieć wpływ silne promieniowanie lub pola magnetyczne. Jeśli zamierzasz poddać się badaniu rentgenowskiemu, rezonansowi magnetycznemu, tomografii komputerowej lub innemu rodzajowi ekspozycji na promieniowanie, zdejmij sensor wraz z transmiterem i umieść je poza obszarem oddziaływania promieniowania. Jeżeli sensor został narażony na promieniowanie, należy go wymienić. System CGM TocuhCare został zaprojektowany tak, aby tolerować powszechnie występujące pola elektromagnetyczne i elektrostatyczne, w tym pochodzące z systemów bezpieczeństwa na lotniskach i telefonów komórkowych.

System CGM TouchCare został zaprojektowany do pracy w zakresie temperatur od 5°C do 40°C. NIE należy wystawiać systemu na działanie temperatur przekraczających ten zakres. NIE należy wystawiać systemu na długotrwałe działanie promieni słonecznych.

IOS (od iphone 6 itd.) Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego z systemem IOS, możesz pobrać aplikację mobilną Medtrum EasySense ze sklepu Apple App Store.

Android (android od 7 itd.) Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego z systemem Android, możesz pobrać aplikację mobilną Medtrum EasySense ze sklepu Google Play.

Lista kompatybilnych urządzeń oraz wymagane zgody pod linkiem: touchcarecgm.pl/lista-urzadzen-kompatybilnych/ oraz infolinia od 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku (tel.: 885 961 858)

Tak, system kompatybilny jest z systemem komputerowym EasyView PRO który umożliwia lekarzowi oraz personelowi medycznemu wgląd w wyniki z naszego systemu.

Tak, opiekun może mieć dostęp do wyników dzięki aplikacji mobilnej EasyFollow.